Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Cassandra Dark Angel od Teplic

"Sunny"

nar. 7. 7. 2011

černá chovná fena

Zdraví: DKK 0/0, DLK 0/0

Výstavy: vždy výborná s pořadím, vítěz třídy, Krajský vítěz

Zkoušky: čekatelka českého šampiona práce, 2 x CACT, 3x res. CACT, OVVR, Podzimní zkoušky, speciální zkoušky z vodní práce, všestranné zkoušky, Zkoušky přinášení retrieverů, Všestranné zkoušky přinášení retrieverů

Praxe: využívána při kachních honech a poplatkových honech v bažantnici. Také má za sebou několik dosledů vysoké a černé zvěře.

Tak to jsem já. Oficiálním jménem Cassandra Dark Angel od Teplic, ale všichni co mi znají mi neřeknou jinak než Sunny. Narodila jsem se v Teplicích, ale když mi bylo 8 týdnů, odvezla si mě moje nová panička do Plzně. Ale vůbec jsem nesmutnila, čekala tam totiž na mě pěkná smečka malých strakatých psů s dlouhýma ušima - kokři se jim prý říká. Krásně mě mezi sebe přijaly a od té doby bez sebe neuděláme ani ránu. Od té doby uplynul už nějaký čas a já je pěkně přerostla. Kdo by si ale myslel, že jim šéfuji když jsem největší, pěkně by se spletl. Nechám si od nich líbit totiž úplně všechno a oni si se mnou mávají jak se jim hodí. Třeba mě naučily otvírat dveře. Já jsem velká, tak dosáhnu a kliku, malý kokři strčí mezi dveře hlavu, odstrčí je a dostaneme se všude kam potřebujeme:-) To by bylo asi tak o mém soužité s kokry...Kdo by jste si chtěl přečíst něco o nich, můžete se podívat na jejich stránky www.englishcocker.wbs.cz

Kromě lumpačení s kokříky se s paničkou věnujeme myslivecké kynologii. Odmala jsem byla vedená abych vše přinášela, abych poslouchala, uměla používat svůj nos a všechny ostatní dovednosti. Panička říkala, že se mnou je to všechno hračka, že jsem strašně šikovná, přinášení mám vrozené, mám správný flatí temperament, přitom jsem však klidná a výborně ovladatelná. To že je to pravda a že jsem opravdu šikovná jsem dokázala i ostatním a ve svých 10-ti měsících jsem vyhrála zkoušky OVVR - takzvanou retrieveří maturitu. Všechny aporty jsem již tenkrát dělala se zvěří a dosáhla jsem plného počtu bodů. O měsíc později jsem již složila spociální zkoušky z vodní práce a stala se lovecky upotřebitelnou. A pak už to jelo. Složila jsem skoro všechny zkoušky pro retrievery, zůčastnila se různých derby. Ale o tom se víc dočtete na stránce "zkoušky".

Vzhledem k tomu, že moji paničku baví se psy hlavně pracovat, tak výstavy jsme braly jen okrajově. Musím říct, že mě to vůbec nevadilo. Ona stát v kruhu je celkem nuda. Já raději na pole, do lesa a hlavně do vody.....a pořádně se přitom zprasit, to je moje:-). Ale ze všech výstav kterých jsem se zůčastnila jsem si přivezla známku výborná a vždycky jsem stála na pořadí - a že nás tam nikdy nebylo málo. Takže k zahození asi taky nebudu:-)

Prý se mám ještě také rozepsat o tom jaká jsem a co mám ráda. To je jednoduché. Miluji všechny a všechno. Mám ráda návštěvy, se všemi se kamarádím, mám ráda ostatní psy, s nikým nemám problém. A úplně nejvíc ze všeho miluji děti a mám s nimi obrovskou trpělivost. Prý je škoda že nemáme víc času. Byla bych prý skvělý canisterapeutický pes. Jinak miluji plavání, aporty, hony, výlety. Vše co je akční a kde jsem zároveň s paničkou. Také jsem si vyzkoušela záchranařinu. I to mi šlo. Ale bohužel myslivost děláme dost intenzivně a panička musí chodit také do práce, tak na víc není čas. Ale moje sestra Cookie se věnuje právě záchranařině a jde jí to na jedničku.

Tak to je o mě asi tak vše. Kdyby jste se chtěly ještě na něco zeptat, kontaktujte mojí tiskovou mluvčí. Ráda Vám vše zodpoví:-)

TOPlist
aktualizováno: 30.01.2017 09:05:43